Letná liga

Aktuality & Novinky

Pozdravujeme všetkých našich šípkarov, sledovateľov, fanúšikov..

Máme za sebou 10 kolo letnej ligy MPB Darts, ktoré sa konalo v utorok 17.8.2021, tak si ho poďme zhrnúť a potom zhodnotiť letnú sezónu. Opäť sme sa zišli v slušnom počte 32 hráčov, z dievčat hrala Saška Štócová a Barborka mala na starosti servis ako obvykle. Rozruch prišli spraviť na posledné kolo aj chlapci z Cornisland Darts Club (CDC) Gergely Doctor Szigeti a Karol Štefankovič. Spomenieme aj návrat strateného predsedu, ktorého ctené nohy zavítali do klubu zatrénovať na prichádzajúcu novú sezónu (pravdepodobne, ale možno sme mu už aj chýbali haha). Rozlúčiť s letnou sezónou sa prišiel aj náš bronzový majster Slovenska, Andy Takáč. Keď sme sa pozreli na tabulku po 9 kole, bolo každému jasné, že prvú trojicu už nemohol nik ohroziť. Medzi tretím a štvrtým v tabulke bol až vyše 400 bodový rozdiel. Nebudeme rozpisovať kombinácie prvej trojky kto, keby a ako by dopadol , ale prejdime hneď na skupiny. Vzniklo 8 skupín po 4 hráčov. Na skupinu nemal šťastie šikovne hrajúci Domino Mihály, kde dostal prvého Jurijho a tretieho Luigiho z priebežného poradia. Jurij si jednoznačne vybojoval postup z prvého miesta a za ním Luigi z druhého. Skvelú hru hral v skupine H Gergely Szigeti (vyzeralo to, že dnes bude nesmrteľný s výkonmi ktoré predvádzal + zavretie 122 Bullom cez T18 a S18). Výborné výkony podali Miško Novota a bronzový Andy Takáč, obaja bez straty legu. Maťo Kuko Kubinec si pozametal v skupine E, Mirko Entelo Entner v skupine F, Emrich Mário v Aa Kotris Pavol v C, kde hral aj náš ctený predseda Peťo Kubovčiak postupujúci z druhého miesta, ktorému patrí pochvala za najväčšie zavretie posledného 10 kola ligy hodom 131. Vykrištalizoval sa nám pavúk L 16, kde velký súboj zvádzal Laco Luigi Szepesi, ktorý sa bil s Gergely Doctor Szigeti a treba uznať, že to bol zápas parádny a doslova o poslednú šípku. Za stavu 2:2 sa obaja dostali na zatváranie a čakali sme kto bude mať lepšiu hlavu a nervy. Luigimu to vyšlo na druhý pokus po súperovom zaváhaní a postúpil do Last8, no a zas o krok bližšie v boji o celkové druhé miesto v letnej lige. Ďalší favoriti ako Gosar, Fečko, Takáč prešli zo štvrťfinále bez problémov, pochvala patrí už spomínanému Michalovi Novotovi za jeho hru a výborné šípky až do semifinále, Mirkovi Entnerovi s jeho výkonmi do štvrťfinále spolu s Kotrisom Pavlom. No a bonbónik v L16 sme si nechali pre zápas nášho predsedu a Maťka Kuka Kubinca (našu neriadenú strelu), ktorý sa asi pototo, keď zbadal predsedu a prejavil sa opäť jeho syndróm Kubovčiak, takže vám nemusíme písať kto postúpil.. (Inak predseda nemusel platiť vstupné.. po tak dlhej dobe ho nik nespoznal, mohol to zahrať na nováčika, xixi) Last8.: Tu sa stala búračka prvého z druhým hneď na prvom terči. Oči sa upierali na malé finále, zápas ktorý zvádzali Jurij Gosar a Tomáš Fečko za neustáleho povzbudzovania Peťkom Sukalom, kde Tomáš musel vyhrať, aby postúpil a zmýšľal nad ovládnutím letnej ligy. Aj keď zavrel 14tou a 18tou šípkou, na Jurijho to nestačilo a Jurij vyhral v malom finale 4:2 a tým si zabezpečil prvé miesto v celkovom hodnotení. Dôležitý súboj v boji o striebro zvádzal Luigi, ktorý sa musel dostať cez nášho majstra Andyho. Za stavu 3:3 Laci nezatvoril, dal šancu Andymu a ten trestal, tým pádom bolo jasné, nezmenené poradie prvých troch. Predseda si poradil s Entelom a Novota s Kotrisom. Semifinálové dvojice Gosar s Novotom a Kubovčiak s Takáčom. Miškovi Novotovi odišla celovečerná forma a moc Jurijho nepotrápil, utrpel prehru 0:4.. Zato predseda sa bil ako lev (s bielou šijou), ale Andy T si šiel svoje a vyhral 4:2.. Finálová dvojica odohrala 5 legov, so sladkou príchuťou pre Jurijho a trpkou pre Andyho. Jurij Gosar ovládol zaslúžene posledné kolo letnej šípkarskej ligy MPB Darts 2021 vo finále nad Andy Takáčom 5:0 za čo mu

gratulujeme

, a samozrejme aj Andymu za skvelé výkony a reprezentovanie nášho klubu v poslednom období, ďakujeme.

Samozrejme ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili (hoc len jedno kolo), za atmosféru ktorú ste vytvárali, manželom, manželkám, partnerom, partnerkám (že nám to trpia), velké ďakujeme patrí Barborke(aj za vedenie ligových kôl, nie len za servis smädných a hladných krkov) s kuchárom, podpredsedovi Peťovi Veberovi, že si zobral letnú ligu na starosti, aby sme si vôbec mohli zahrať.

Letná liga sa nám skončila, ale povinnosti voči klubu máme, tak chcem poprosiť členov klubu o účasť na členskej schôdzi, ktorá sa bude konať dňa 24.8.2021 v priestoroch klubovne, kde zároveň bude vyhodnotenie letnej sezóny s odovzdávaním cien spolu s občerstvením.

Nakoniec pridávame štatistiky letnej sezóny 2021.

Médiá k článku