3. kolo 2. sezóna 2019/2020

English breakfast and puzzle

Game on: Dámy a páni pozdravujem od klávesnice a hneď úvodom sa ospravedlňujem za omeškaný komentár, nakoľko od utorka ma zaťažila hádanka, na ktorú som nedozrel doteraz. Neviem ju rozložiť na drobné a poskladať, ale verím, že sme tu dobrý kolektív a spoločne sa dopracujeme k výsledku.

Vráťme sa k utorku, kedy sa 17 hráčov Seneckej šípkovej ligy opäť zobudilo plných (plných ako plných) elánu a energie. Tipujem všetci 17ti sme papali naše bio-vločko-jogurt raňajky ako takí bio – fotri a ešte sme ani netušili, že parádny English breakfast príde na večeru. Ja osobne, keby som mal tušenie (milujem kombináciu Anglických raňajok hrianka, MR.Bean, pečená slaninka, volské oko, popr. pečená klobáska), čo sa večer udeje, začnem už ráno dobrými chuťami. Toto je kombinácia, kde je úplne jedno čo ješ ako 1 potom 2 ,3,4. Tu je jedno ako dokážeš meniť poradie, ako vieš postupne meniť pohľad, čo momentálne leží na hrianke. Tu je zaujímavé, že taký English breakfast je kombinácia, ktorú si ráno môžeš dať k džúsu, na obed ku káve a večer k pivu. Pripomína mi ako zúfalo hľadám po XY pivách večer v ľadničke pár tých vecí, ktoré ma uložia do postele.

Konštatujem, že Angličania posunuli svetu okrem Bonda –Jamesa Bonda, Anglických raňajok aj Mika-Magic Mika.

Základné skupiny nadelili toto umiestnenie:

A:1 Martin Krakovský                 

    2 Michal Jakuš                            

    3 Miro Brindzík                           

    4 Martin Semerák

Tu sa stretli minulotýždňoví finalisti. Jediný zápas, ktorý prehral Miško v tejto skupine. Krako dokonca bez straty legu s prehľadom. Mirka potešila aspoň hodená 180.

B:1 Michael Bennet                     

    2 Roman Mihálik                      

    3 Michal Novota                       

    4 Dušan Bajer                           

Pri cige sme ju nazvali s Duškom-skupina smrti. Áno, Dušanovi sa podarilo chlapcom zobrať po jednom legu Romanovi a Michalovi na Mika nemal nikto. Pritom Roman 1×180 a zatvorenie pekných 106. Mike dve 180-enem tak bez šunky a bez vajíčka.)) 

C:1 Peter Šukaľ                             

    2 Maťo Kubinec                          

    3 Peter Veber                            

    4 Andrej Koleda                        

Andrej a Maťo nasadili v prvom zápase také tempo, až som premýšlal či som správne. Títo chalani vedia riadne nahlodať myslenie, ale kapitán mal nalinkované – 3×3:1 bez kompromisu. 9 šipkový rozstrel-Maťo vs Umelec. Slanina odsunula fazuľu.

D:1 Maťko Štifter                          

    2 Jakub Meszároš                        

    3 Ján Sodoma                             

    4 Erik Mikuš                                 

    5 Maťo Taksonyi                         

Štifymu sa vyhrávajú skupiny, keď ľudia odstupujú iba sa na neho pozrú. Toxi musel opustiť priestor, lebo došlo pivo a to on nemá rád. Keď sa potom vrátil, už bol mimo boja. Škoda, určite by zamiešal karty. Ninovi sa v poslednom čase nedarí, čo je škoda

Všetci sme bojovali až po skončenie skupín:

Krako vs Jakub       3:1     -Jakub sa zlepšuje, ale Krako bol jasným favoritom.

Michael vs Martin K    3:0   – Zvyšné 3 zápasy sa niesli v znamení trojok a núl ako v nejakej šifre a možno áno Michael šifroval každého v tomto kole.

Roman vs Kapitán        3:0   – Kapitán svoju skupinu viac menej s prehľadom zdolal ale možno preto Roman pozbieral všetky sily a ešte zabojoval na plno.

Miško vs Štifi                 3:0    -Štifiho štýl pri terči poznám, keď to tak môžem hodnotiť už aj pár rokov a s uznaním poviem že sa mi páči. Toto je kompliment, nie námluvy. No a Miško čo dodať? Aktuálne v top 20 na Slovensku. Jednoducho pri týchto dvoch pánoch je sa na čo pozerať aj pri výsledku 3:0.

                    

Prešifrovali sme sa do semifinále

Miško vs Roman    4:0             – Romčo sa vybúril na kapitánovi v štvrťfinále a vyzerá to ako by ho Miško v semifinále pomstil. V každom prípade Michalovi pomohlo určite zavretie do 18.šípky a High out 100. Roman vie otáčať zápasy, viem o tom svoje, ale Miško proste valcoval.

Michael vs Krako    4:3             –  Čo k týmto pánom napísať. Ruvačka ako sa na Slovensku patrí. Užili sme si celých 7 legov, za ktoré sme platili a viac sa nedalo. Ani si nepamätám, kedy išiel búrlivák Michael s takou ľahkosťou celé kolo, ale Krako nič nedaruje aj keď má na konte nejaký ten leg prehratý. Žiaľ, Krakovi nebolo súdené toto semifinále…

FINAL

Michael Bennet vs Miško Jakuš   4:0      -Stav tomu výsledku nezodpovedá. Tu všetci vieme, že celý výsledok je o 3,4,5-tich šípkach, aj keď sa Mike zobudil správne do tohto dňa. Dal si tie správne English breakfast obliekol wimbledonský outfit a s gráciou svojej techniky hodu prečesal každému súperovi v ten deň ofinku aj  briadku 🙂 . Miško nemusí nič ľutovať, vie čo hrať a ako hrať a stále lepšie. No Michael je proste English man.

Čo na záver. Užili sme si ďalšie kolo a popravde teším sa, že príde čas a bude tu ďalší utorok dostanem do skupiny Toxiho a Duška a Maťa Semeráka-to uvidíme a ukážem presne tak ako som neukázal v mojej skupine minulý utorok. haha. Finalistom ešte raz gratulácia, všetkých opäť radi uvidíme a tá hádanka čo mňa zamotala : Ktorý deň by bol zajtra, ak by včera bolo päť dní pred dňom, ktorý je po nedeľnom zajtrajšku?

Fotky k priebehu nájdete ako vždy tu a detailné štatistiky tu.

Týmto sa s vami lúčim a príjemný zvyšok víkendu prajem,

Peter

                                                                      

                                                  

%d blogerom sa páči toto: