2. kolo 2. sezóna 2019/2020

Ahojte všetci, pozdravujem verných, vítam nových.

Dnes sa pokúsim zkomentovať včerajšie druhé kolo druhej sezóny po odídenom predsedovi Petrovi Kubovčiakovi (zdroje hovoria, že ho videli naposledy pri Brezne na bicykli v zelenom tričku bez topánok a mieril prudko na východ).

Pravda je že, po Peťovi je to zodpovednosť a potil som sa už včera z tejto povinnosti. Tak dúfam že čoskoro otočí cajgel smerom na BA…

Povenujme sa včerajšku. Septembrové rána bývajú už trošku chladnejšie a včerajšok nebol výnimkou, preto som dal synovi do škôlky vestu. Mimochodom kvôli lige som zabudol pokosiť trávnik, aj sa oholiť.

Umiestnenie po zakladných skupinách:

A: 1 Roman Mihálik                   B: 1 Juraj Bordáč

     2 Martin Štifter                          2 Martin Kubinec

     3 Dušan Bajer                             3 Erik Mikuš

     4 Viktorka Meszárošová           4 Martin Taksonyi

     5 Ján Sodoma                             5 Rudolf Klopan

C: 1 Michal Novota                    D: 1 Michal Jakuš

    2 Martin Krakovský                    2 Peter Veber

    3 Martin Semerák                      3 Andrej Koleda

    4 Jakub Meszároš                      4 Miroslav Brindzík

    5 Miroslav Klopan

A: Tomuto ja hovorím motanica: Roman vyhral skupinu, ale jediný zápas mu zoberie Nino, ktorý skončil na 5. mieste a Viki v skupine vyhrá svoj žial jediný zápas nad Ninom (Trošku ho chápem, nakoľko mal vyčerpávajúci deň v Maďarsku). Duško smutne tretí a Štifi tak zakričal pri 180, že som uschol – práve som mal pivo v ruke, tak pohoda. Štifi ešte zavrel 110. Krása samozrejme Romanova 171 tiež na gratul. Štifi a Roman mali ešte rozstrel o 1. miesto.

B: Juraj bez zaváhania do štvrťfinále, Maťko Kubinec konečne postup, nakoľko má vždy to šťastie neprejsť, lebo mu dýcha na krk predseda Peter K. Zapisovateľa si vysúťažil čerstvý tatko Erik – ku krásnemu synčekovi veľká gratulácia (viem koľko stoja testy kľudne volaj). Maťko Taksonyi zemáková medajla a Ruddy Klopan skrečoval zápasy (veľká škoda), nakoľko mu bolo zle, z čoho nám bolo tiež zle, ale až po 8 pivách.

C: Títo chuapci z Mauacek nemajú problém si zahrať často vo štvrťfinále, čo opäť potvrdil z prvého fleku Michal Novota, bez straty zápasu. Dvojka skupiny Krako, síce stratil zápas, ale mieril oveľa vyššie… Maťko Semerák to musí častejšie zlomiť aspoň do štvrťfinále. Včera mal zas len zapisovateľa, ktorého si vybojoval taktiež v rozstrele s Jakubom. Bratia Klopanovci teda odišli spolu po prvých skupinách a Jakub zo 4 miesta nepostúpil tak isto, ale má v nohách pekný výlet z Prahy za sebou.:))

D: 1. Miško Jakuš príde, hádže a ide… V skupine stratil 1 leg. Z 2.miesta Peter Veber po 9 šípkovom rozstrele s Andrejom Koledom. Mirko Brindzík sice 4., ale za to sa viditeľne zlepšil.

Takže štvrťfinále:

Roman Mihálik 3:1 Peter Veber, aj keď sa mi podarilo ukradnúť 1 leg, viac sa mi nedalo.

Juraj Bordáč 0:3 Martin Krakovský – Juraj jednoducho včera narazil na Kraka, ktorý si celý deň opakoval vetu z Toj Story – “do nekonečna a ješte dál”.

Michal Novota 3:1 Martin Kubinec – Maťo teda úspešný v zákl.skupine, ale Michal sa nedal a išiel svoje do semifinále.

Michal Jakuš 3:1 Martin Štifter. Štifi je parádny hráč. Odkedy naša liga ale začala poriadne som si s ním nezahral. Jeho ľadový pokoj naserie vela ľudí, ale tým si Vás aj získa, no v tomto zápase bol Miško chladnejší ako orieškové Frapučíno, lebo Štifimu ukázal 180 aj zatvorenie do 18. šípky a zaslúžene vyhral.

Semifinále nám narysovalo Malacky vs Bratislavu.

Roman Mihálik už nestačil Krakovi. Krako vytiahol práve teraz 180 a zavretie do 18. Šípky, z čoho tušíme, že Buzz Lightyear sa nasmeroval ku hviezdam. Výhra 4:2 nad Romanom.

Michal Novota vs Michal Jakuš. Východziu pozíciu, keď to tak nazvem, mali obaja rovnakú. Prirovnávam to ku tomu, že po semifinále stratili obaja po 2 legoch. Každý po jednom v základnej skupine a po jednom vo štvrťfinále. V každom prípade po tomto zápase ostal Miško Jakuš stále bez straty legu a zápas sa hral “best of 7”.

Pomyselne vyhrala Bratislava aj keď vyhrávame už tým, že hráme :).

Final.

Nebolo nás už vela. Ešte že ostali aspoň finalisti, ktorí sa na začiatku celkom bavili až by si jeden myslel, že sa poznajú – nedajbože dohovárajú.

Miško hádzal potichu to svoje, on je celkovo pokojný tip. Krako sa hecoval šomral … asi smäd (čo je vlastne len prezlečený hlad). Nie je sa čo čudovať, do stavu 2:0 Krako ťahal za kratší koniec. Na začiatku 3. legu povedal Krako vetu: ”ešte som jeden tripel nehodil” a rovno ako začínajúci v legu hodil 180 s ľahkosťou, že to asi ani sám nečakal a ešte sa priamo v tom legu celkom vytrápil na zatvaraní. Tak či onak, tu už vystrelil do vesmíru, lebo zvyšok zápasu teda 4 legy uhral a pozatváral, čím sa stal víťazom 2. kola 2. sezóny.

Obom finalistom z tejto pozície pera ešte raz gratulujem, ale rád dodávam, že je vidieť vela ďalších, ktorí sú dobrí a stale sa zlepšujú…Toto je skvelé už len sledovať.

Idem si pre kávu, ale jednu životnú pravdu Vám ešte musím povedať. Nech je inšpiráciou pre nás všetkých.

Keď chceš byť úspešný, nemôžeš byť neúspešný.

A pri šípkach to platí dvojnásobne.

Prajem všetkým pekný deň. Do skorého videnia.

Fotky k priebehu nájdete ako vždy tu a detailné štatistiky tu.

%d blogerom sa páči toto: