Dvanáste kolo!

12. kolo máme za sebou. 

Účasť bola v počte 18násť hráčov. Posledné kolo sa nieslo v takej skvelej uvoľnenej nálade, že som sa uvoľnil až príliš a tak som aj dopadol :).
Celkové poradie bolo už z 11. kola rozhodnuté, až na 3. miesto, to však netušil Roman Mihálik, ktorému som to povedal pred začiatkom (asi som mu to nemal hovoriť skončil hneď vo vyraďovacom kole).
Ja som tiež vypadol, po prehre s Vladom Mikulášom, ktorý nás poctil návštevou po dlhej dobe a môj bývalý najlepší kamarát, ktorý mi pomohol s uvoľnením nálady (znesie toho viac), využil môj stav a porazil ma (výnimočne) 😀 takže moje šance na postup boli pase.

Štvrťfinále bolo zaujímavé, plné mien, ktoré ma prekvapili a bolo skvelé sa na nich pozerať.
Vladimír Mikuláš vs. Peter Veber – 3:1, nášmu podpredsedovi sa nedarilo zatvárať, ale jedným okom som sledoval, že hral dravo, avšak Vladino prišiel oddýchnutý a plný nových síl.
Michal Jakuš vs. Miroslav Klopan – 3:1, Mirko sa opäť ukázal ako skvelý hráč, no vo štvrťfinále narazil na silného Miška, ktorý mu nedal šancu a svojím klasickým štýlom hravo prešiel ďalej.
Martin Štifter vs. Miroslav Brindzík – 2:3, Mirko, konečne. Mirko hral od začiatku velmi pkne a zaslúžene si vybojoval postup do semifinále. I keď Maťko Štifter je silák a rozhodne sa nemienil len tak ľahko vzdať. Koniec zápasu som sledoval s napätím a celé to bolo v tomto prípade z heslom, nedáš? Dostaneš! Maťkovi nešlo zatvoriť a Mirko to využil.
Rudolf Klopan vs. Peter Šukaľ – 3:2. Rudko šiel v stupajach svojho brata Mirka z predposledného kola s tým, že končí vo finále. Aj keď zápas bol veľmi vyrovnaný nakoniec sa Rudovi podarilo Peťa zdolať.
V Semifinále si sily zmerali
Michal Jakuš vs. Vladimír Mikuláš – 4:2. Tu len napíšem ako vždy, Miška je ťažko poraziť a opäť ukázal, že je u nás najlepší.
Miroslav Brindzík vs. Rudolf Klopan – 0:4. Nuž tu už sa Mirkovi nejako nedarilo, nie a nie zatvoriť, Rudko bol už rozbehnutý a šiel si po víťazstvo.
Finále je teda jasné, Miško Jakuš a Rudo Klopan. Rudi bol rozhodnutý vyhrať ale mal pred sebou ťažkú skúšku a to poraziť MAJSTRA, bojoval statočne určite chcel vyhrať, veď každému nám ide o to isté, ale chcieť nestačí. Miško opäť dokázal, že je najlepší a Ruda porazil 4:2. Toľko k 12. kolu.

Teraz by som sa chcel povenovať celkovej sezóne.
V prvom rade by som sa chcel srdečne poďakovať všetkým naším verným návštevníkom. Za skvelú spoluprácu, ktorá z nás urobila jednu veľkú super šípkarsku rodinu. Za to Vám všetkým moc ďakujem a dúfam že zdieľate moje nadšenie.
Chcem sa poďakovať aj tým, ktorí sa rozhodli vstúpiť do nášho klubu a pomohli nášmu vzniku.
Sezóna prebehla v poriadku, z počiatku sme sa stretávali s komplikáciami, ale hravo sme si s nimi poradili a každým kolom sme stav vylepšovali.
V priemere nás navštevovalo zhruba 17-18 násť hráčov, no bol aj deň ked nás bolo 24 a teda plný počet, čo znamená že ľudia o nás vedia a majú záujem o šípky v našej lokalite. Pripravili sme si do rezervy ešte jeden terč, aby sme mohli uspokojiť viac hráčov a verím že po prázdninách sa počet hráčov navýši.
Celková sezóna, čo sa poradia skončila nasledovne:

  1. Miesto ukoristil Peter Kubovčiak
  2. Miesto Michal Jakuš
  3. Miesto patrí Martinovi Krakovskému

Necháme sa prekvapiť ako sa bude vyvíjať ďalšia sezóna nakoľko bodovo sme boli natesno a aj keď som skončil na prvom mieste, osobne by som rád vyzdvihol Miška Jakuša ako hráča sezóny, možem si to dovoliť som predsa predseda :D.
Takže všetkým želám v novej sezóne len to najlepšie a nech sa nevzdávajú, šípky niesu ľahký šport. Treba pevné nervy, takže hodne zdaru v novej sezóne huráááááááááááááááááááááá.
Vaši kamaráti
Peter Kubovčiak, Peter Šukaľ, Peter Veber.

Fotky k priebehu nájdete tu a detailné štatistiky tu.

%d blogerom sa páči toto: