Jedenáste kolo!

11. kolo, máme za sebou.

Účasť bola v počte 18násť hráčov. Po dlhej odmlke nás opäť navštívili Ondrej Krkoška, Jakub Meszároš a Michael Bennett. Sme radi, že na nás nezanevreli :). 11. kolo prebehlo v najlepšom poriadku, bolo plné prekvapení. Hovorím o Mirkovi Klopanovi, ktorý sa vypracoval u nás v lige až do finále. Ako sa mu nie a nie podariť postúpiť vôbec zo skupiny, teraz nás všetkých prekvapil a už od základnej skupiny si šiel po víťazstvo. Súperom v základnej skupine nedal šancu a postúpil bez prehry. Ďalším hráčom, ktorý si jednoznačne zaslúži odsek je Martin Kubinec, ktorý taktiež ako Mirko Klopan prekvapil už minulé kolo keď postúpil do štvrťfinále. Teraz to bolo opäť štvrťfinále no nekompromisný postup zo skupiny, kedy bez prehry postúpil a to odohral krásny zápas s kanonierom Michaelom Bennettom, ktorého zdolal 2:0, čím mu nedal šancu. Vo štvrťfinále sa stretol opäť ako naposledy so mnou,  Petrom Kubovčiakom, s ktorým odohral podľa mňa najkrajší zápas, kde sa zatváralo tesne za 18nastou šípkou, krásne veľké náhody. No šťastie mu opäť neprialo a prehral so mnou 3:1 kedy sa mi podarilo zavrieť víťazný leg 18nastou šípkou.

V základnej skupine spomeniem ešte Bennetta ktorý hodil ONE80. Gratulujem.

Zvučné mená ako Štifter a Krakovský ktorým večer 11. kola vôbec neprial. Mato Štifi nepostúpil už zo základnej skupiny a Krako sa neprebojoval zo štvrťfinále, kde nestačil Romanovi Mihálikovi, ktorý ho porazil 3:2. Maťa to vzalo, veď hádzal skvelo no zatváranie, zatváranie :(.

Ale samozrejme skoro by som zabudol 🙂 pán Peter Veber, ktorý si namýšľal že odíde skôr domov tak neodišiel. Prekvapil a postúpil zo skupiny do štvrťfinále a tam narazil bohužiaľ na Miška Jakuša, ktorý si samozrejme udržal svoje renomé a súperovi Peťovi Veberovi nedal šancu. Zápas skončil 3:0 v prospech Michala, ale to neznamená, že to mal jednoduché. Peťo hral statočne.

Samozrejme meno Michael Bennett vám napovie pekný zápas a postup do finále, ale pre tentokrát to tak nie je. Vo štvrťfinále sa stretol s Mirkom Klopanom, ktorý ako som písal, bol rozhodnutý vyhrať celý turnaj a tak nedal Michaelovi šancu a zdolal ho 3:1. 

V semifinále bolo následné usporiadanie, Peter Kubovčiak vs Michal Jakuš  – 4:1. Bol som si neistý ako to dopadne, ved Miško je jeden z najlepších hráčov našej ligy a veru to aj tak začalo a uštedril mi hneď na začiatku prehru legu. Ale keď som vyrovnal, zrovnal som si to aj v hlave a napokom som ho zdolal už bez prehry čím som si vyslúžil postup do finále. Čo sa odohrávalo v hlavách Romana Mihálika a Miroslava Klopana vám povedať neviem. Čo ale viem je že aj napriek vyrovnanému zápasu napokon prevzal vedenie Mirko a Romana nekompromisne porazil 4:2. Mirko hral proste v tento večer perfektné šípky a zatváranie mal excelentné.

Vo finále sme sa stretli ja, Peter Kubovčiak s Mirkom Klopanom, už jeden zápas sme mali za sebou v ten večer a bol v prospech Mirka kde mi uštedril prehru 2:3. Do zápasu som preto vstupoval s opatrnosťou a samozrejme som chcel vyhrať, ale musel som počítať zo všetkým. Opäť som prvý leg prehral. Vravím si čo teraz, no čo začnem hrať a ako sa mi celý večer, okrem základnej skupiny, darilo zatvárať tak som to dotiahol do konca a Mirka som porazil 4:1.Ospravedlňte ma, občas mi to príde že si píšem denník :).

Takže, týmto sa lúčim a chcem pripomenúť že na budúci utorok 20. máme posledné kolo, kde prebehne odovzdávanie cien najlepším hráčom sezóny a zhrnutie celej sezóny. Preto budeme radi ak sa zdržíte až do konca.

Fotky k priebehu nájdete tu a detailné štatistiky tu.

%d blogerom sa páči toto: