Prvé kolo je za nami!

Prvé kolo Seneckej šípkarskej ligy, keď si to vravím stále tomu neverím 🙂 .

Ale podarilo sa , dlhé mesiace plánovania sa pretransformovali v skutočnosť.

Dovoľte mi na úvod poďakovať mojim kolegom Petrovi Šukaľovi a Petrovi Véberovi za  vynikajúcu spoluprácu pri vzniku  Seneckej ligy a Zólimu Rozsnyo za poskytnutie priestorov v Rustic Cafe Malinovo.

1.kolo dopadlo nad očakávania. Z maximálneho možného počtu hráčov 24 prišlo 16 čo je naozaj paráda. Svojou návštevou nás poctila aj hráčska kapacita Martin Krakovský alias KRAKO , ktorý je výborný hráč klubu Janíkovce. Bojoval ako warrior, no na nášho skúseného hráča  slovensko-anglického  Michaela Bennetta alias Magic Mike nestačil a podľahol mu v semifinále 1:4.

Zasúťažiť si prišiel aj  Dunajskostredský hráč Roman Lampársky, ktorý je registrovaný pod Nitrianskym klubom a tak ako KRAKO je aj on oficiálne registrovaný hráč v Slovenskom šípkarskom zväze.

Ale posuňme sa ďalej, ako som písal účasť bola výborná hráči si vymieňali skúsenosti a niektorí prekonávali samých seba.

Vo štvrťfinále som sa ja Peter Kubovčiak opäť stretol s Martinom Taksoyim (ako vo WARM UP) no tentoraz som sa zaťal a podarilo sa mi postúpiť do semifinále. Verte mi, nebolo to ľahké nakoľko Martin je veľmi dobrý hráč. Veľmi dobre si viedol aj Martin Štifter ktorému sa vo WARM UP nezdaril večer no teraz sa prebojoval ďalej zo skupiny a vo štvrťfinále dostal ako súpera práve Martina“ KRAKA“ Krakovského a dokázal mu ukradnúť aspoň jeden leg no nakoniec podľahol Maťovi  1:3. Ďalšími štvťfinálovými  hráčmi boli Michael Bennett, ktorý si odniesol triumf 3:0 voči Máriovi Zedekovi  a Martin Semerák ktorý naopak podľahol Dušanovi Bajerovi 0:3.

A máme tu semifinále kde boli dvojice Michael Bennett vs. Martin Krakovský a Peter Kubovčiak vs. Dušan Bajer. Prvých dvoch som už spomínal v úvode 4:1 v prospech Michaela no a mne sa podarilo Dušana zdolať 4:0. To ale neznamená že som to mal ľahké, práve naopak, Dušan sa každým zápasom zdokonaľuje a už teraz som zvedavý čo si prichystá nabudúce 🙂 .

Finále je teda jasné.

Peter Kubovčiak proti Michaelovi Bennettovi. Keď si na to spomínam, teraz pri písaní, ešte sa potím 🙂 . Bol to boj ako sa patrí. Obaja sme chceli vyhrať a tak to aj prebiehalo. Stres a nervozita robila svoje. Prvé 4 legy boli vyrovnané 2:2, no potom mi konečne opadol stres a naplno som sa sústredil na hru a podarilo sa mi Michaela zdolať 4:2. Michael je veľmi silný súper a naše priateľské vzájomné zápasy sú vyrovnané, takže nikdy nie je isté kto vyhrá.

Toľko k nášmu 1.kolu. Dúfam, že som vás článkom nenudil, ale naopak motivoval som vás a navnadil aby ste prišli už ďalší utorok. Fotky k priebehu nájdete tu a detailné štatistiky tu.

Tešíme sa na vás. Peter Kubovčiak

%d blogerom sa páči toto: